niedziela, 25 maja 2014

Polacy, inspirujcie narody!

W ostatnim poście wspomniałem, że tym razem będzie o pewnym specyficznym pomyśle japończyków. Cóż...
Zapewne niejeden Polak wie, że Japończycy kochają Fryderyka Chopina. Inspirują się jego muzyką, organizują konkursy itd. Nie każdy wie jednak, iż wymyślili oni o nim grę jRPG. Brzmi dziwnie? Czytajcie dalej.
Mowa o grze Eternal Sonata. W grze wcielamy się w Chopina, który ląduje w dziwnym świecie, w którym występuje wiele odniesień do świata muzyki. Jak się potem okazuje, tak naprawdę znajdujemy się w umyśle kompozytora podczas jego majaczeń na łożu śmierci... Nie będę pisał więcej o fabule, gdyż nie grałem w samą grę, a także mógłbym ją zepsuć osobom, które chciałyby się z nią zapoznać. Przyznam szczerze, że z początku miałem mieszane odczucia na temat pomysłu na fabułę, ale gra prezentuje się świetnie.
Grafika jest bardzo ciekawa, z tego co widzę rozgrywka także. Ponadto kompozytorem jest tutaj znany m.in. z serii  Valkyrie Profile Motoi Sakuraba, który miał za zadanie tak przetworzyć kompozycję Chopina, aby nadawały się do gry jRPG. I muszę przyznać, że naprawdę mu się udało. To, co dodatkowo zachęca mnie do zagrania w ten tytuł to małe, polskie smaczki, jak np atak Fryderyka Chopina, Orzeł Biały, zresztą, zobaczcie sami :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz